Психолог

ЯК ОПАНУВАТИ СЕБЕ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

4255695-1024x802Ситуація, викликана пандемією коронавірусу, дійсно тривожна. Залишатися байдужим непросто. Та лише від нас залежить, як саме реагувати на це – мати холодну голову й зберігати спокій чи впадати в паніку.  

Сьогодні мозок більшості з нас налаштований на інформацію «а що там з коронавірусом?». Ми регулярно моніторимо новини, відстежуємо статистику, обмінюємося думками в соціальних мережах. Через пандемію коронавірусу багатьох людей охоплює паніка та страх заразитися COVID-19. Як вгамувати відчуття нестримної тривоги? 

Хтось, читаючи новини про пандемію, зберігає спокій, а для когось – це джерело наростаючої паніки. З давньогрецької мови «паніка» перекладається як «підсвідомий жах», викликаний дійсною чи уявною небезпекою. Страх перед невідомим – це природна реакція мозку. Захисний механізм, який мобілізовував наших пращурів перед невідомим  та допомагав залишитися живими, якщо воно дійсно становило небезпеку. Тривога, що підживлюється страхом, – основа інстинкту самозбереження, схема дії якого залишається незмінною з часів праотців людства.

Детальніше...

Як реагувати на дитячі капризи

plach3       Каприз в перекладі з французької означає «примха, примха »; по відношенню до дітей примхами називають нерозумні і недоцільні дії, вимоги виконати власне бажання (деколи абсурдне і зовсім не потрібне) наперекір батьківській забороні. Прагнення досягти власної цілі, нехай поки що і беззмістовної, ще не так страшне, як жахливий акомпанемент цього дійства. Як правило дитина, капризуючи, ниє, плаче, кричить, репетує і вимагає. Часом до голосового супроводу додається руховий: дитина може трясти руками, падати, бити ногами або головою. Дитячі капризи і дитячі істерики — два невід’ємних компоненти дитинства, мабуть, немає на світі жодної дитини, яка б жодного разу не вередувала і не влаштовувала істерик.

Детальніше...

Як стати авторитетом для дитини

simya2    Зіткнувшись з дитиною, яка день у день намагається отримати незалежність, зберігає і розвиває свою особистість, буває важко зрозуміти, що робити далі. На жаль не має єдиного правила у сфері виховання; найчастіше питання стосуються спілкування і рівноваги.

Дитина повинна бути керованою: вона не повинна ігнорувати все, що корисно для неї. Авторитет, який дозволяє дитині засвоїти основні заборони, пов’язані із соціальним розвитком. Розчарування є необхідним досвідом у підготовці дитини до життя в суспільстві, вона повинна навчитися відмовлятися від негайного задоволення своїх бажань.

 

Детальніше...

Чому діти не хочуть іти в садочок?

   Психологи називають період звикання дитини до садка адаптаційним. Він буває легким, швидким і майже безболісним, а буває – важким, максимально вираженим.

Це залежить від багатьох факторів, починаючи з умов протікання вагітності й закінчуючи особливостями центральної нервової системи дитини та стилю виховання. Психологи кажуть, що те, що батьки спостерігають в поведінці маляти у перші тижні відвідування садочка, – лише вершина айсберга. Весь організм і психіка дитини в цей час постійно перебувають у сильній нервово-психічній напрузі. Можна сказати, що ваше дитя перебуває, у кращому випадку, на межі стресу, а, швидше за все, відчуває його повною мірою.

Детальніше...

Криза трьох років : я сам

        Криза трьох років, мабуть, відома всім. Її так чи інакше переживає кожна дитина. В однієї вона проходить більш гладко, а в іншої так, що всі сусіди в курсі. Не варто, звичайно, будь-яке відхилення від норми вважати проявом кризи, але й недооцінювати її не можна. Краще вивчити причини, які призводять до розвитку кризи трьох років, і пережити її разом з дитиною з мінімальними психологічними потрясіннями, як з боку дитини, так і з боку батьків.

Детальніше...

Чи можна виховати покаранням ?

straxЧому дорослі так часто кричать на своїх дітей і дають ляпанців?

У більшості випадків це відбувається тоді, коли батьки втрачають терпіння, втомлюються на роботі, відчувають себе в розпачі. Часом вони можуть надавати  дитині ляпанців тільки тому, що вже кілька разів повторили їй, що щось робити не можна, а дитина цього поки не зрозуміла. Всі батьки знають, як буває прикро, коли діти їх не слухаються. Але, тим не менш, навіть легкі ляпанці - не вихід із ситуації. 

Детальніше...

Дитячі страхи : де живе "Бабайка" ?

baba yagaСтрах відчувають всі, це нормально. Ненормально бути абсолютно безстрашним — це може погано закінчитись, адже наше вміння боятися — ефективний еволюційний механізм самозахисту.

Чого і чому бояться діти?

Період росту й дорослішання

Детальніше...

Агресивна дитина від двох до п`яти

       zla dutunaЄ однойменна книга Корнія Чуковського, в якій він зібрав висловлювання дітей цього прекрасного віку. Багато батьків записують за своїми дітьми їхні висловлювання, зберігаючи тривалий час і зачитуючи їх періодично знайомим. Але, якщо нестандартні висловлювання дитини викликають розчулення оточуючих, то нестандартна поведінка лякає і розцінюється негативно. Однак і те, і інше є фазами становлення дитини.

Детальніше...

Меню

Головна
Зверніть увагу
Електронна реєстрація в ДНЗ
Карта сайту
Про садочок
Контакти
Про нас
Фотоекскурсія
Адміністрація
Спеціалісти
Наше життя
Статті у ЗМІ
Досягнення і нагороди
Наші групи
Пізнайки
Мудрійки
Розумники
Всезнайки
Несумуйки
Пустунчики
Фантазерики
Цікавинки
Батьківська сторінка
Публічна інформація
Загальні правила ДНЗ
Бланки документів
Харчування
Батьківський комітет
Спеціалісти радять
Педагогічна служба
Психологічна служба
Ай болить
Фізкульт-Ура
До-Мі-Солька
Логопед і Я
Вивчаємо English
Сторінка вдячності
Тести для дошкільнят
Дитяча книжкова поличка
Казки
Поезія
Прислів`я та приказки
Загадки
Вітання на свята
Навчання і виховання
Режим дня
Розклад занять
Наш вернісаж
Програмові завдання
Правове виховання
Безпека життєдіяльності
Методична сторінка
Метод. рекомендації
Все для атестації
Посібники
Презентації
Розробки занять

Останні події

Календар статей

Травень 2024
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика користувачів

2932733
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
В минулому місяці
За весь час
969
945
9707
10486
30993
38663
2932733


Ваша IP адреса:44.222.189.51